Tuesday, April 16, 2013

SENARAI LENGKAP CALON-CALON PRU 13, BN SABAH.

Berikut ialah senarai calon Barisan Nasional (BN) bagi 25 kerusi Parlimen dan 60 dewan undangan negeri Sabah untuk pilihan raya umum ke-13 yang diumum Pengerusi BN Negeri Datuk Seri Musa Aman pada Selasa.


PARLIMEN


1. Kudat : Datuk Abdul Rahim Bakri (Umno)


2. Kota Marudu: Datuk Seri Maximus Ongkili (PBS)


3. Kota Belud : Datuk Abd Rahman Dahlan (Umno)


4. Tuaran : Datuk Wilfred Madius Tangau (Upko - dicalon semula)


5. Sepanggar : Datuk Jumat Idris (Umno - muka baharu)


6. Kota Kinabalu : Chin Tek Ming (PBS - muka baharu)


7. Putatan : Datuk Marcus Mojigoh (Upko)


8. Penampang : Tan Sri Bernard Giluk Dompok (Upko)


9. Papar : Datuk Rosnah Abd Rashid Shirlin (Umno)


10. Kimanis : Datuk Anifah Aman (Umno)


11. Beaufort : Datuk Azizah Mohd Dun (Umno - bertukar kerusi)


12. Sipitang : Datuk Sapawi Ahmad (Umno)


13. Ranau : Datuk Ewon Ebin (Upko)


14. Keningau : Tan Sri Joseph Pairin Kitingan (PBS)


15. Tenom : BELUM MUKTAMAD


16. Pensiangan : BELUM UMUM


17. Beluran : Datuk Ronald Kiandee (Umno)


18. Libaran : Datuk Juslee Ajirol (Umno)


19. Batu Sapi : Datin Linda Tsen Thau Lin (PBS)


20. Sandakan : BELUM UMUM


21. Kinabatangan : Datuk Bung Moktar Radin (Umno)


22. Silam : Datuk Datu Nasrun Datu Mansur (Umno - bertukar kerusi)


23. Semporna : Datuk Seri Mohd Shafie Apdal (Umno)


24. Tawau : Datuk Mary Yap Kain Ching (PBS - muka baharu)


25. Kalabakan : Datuk Abdul Ghapur Salleh (Umno)


DEWAN UNDANGAN NEGERI


1. Banggi : Abdul Mijul Unaini (Umno)


2. Tanjong Kapor : BELUM UMUM


3. Pitas : Datuk Bolkiah Ismail (Umno)


4. Matunggong : Sarapin Magana (PBS)


5. Tandek : Anita Baranting (PBS)


6. Tempasuk : Datuk Musbah Jamli (Umno)


7. Kadamaian : Datuk Herbert Langadan (PBS)


8. Usukan : Datuk Seri Salleh Tun Said (Umno - dicalon semula)


9. Tamparuli : Datuk Jahid Jahim (PBS)


10. Sulaman : Datuk Hajiji Noor (Umno)


11 Kiulu : Datuk Louis Rampas (PBS)


12. Karambunai : Datuk Jainab Ahmad (Umno)


13. Inanam : Datuk Johnny Goh Chin Lok (PBS)


14. Likas : BELUM UMUM


15. Api-Api : Datuk Yee Moh Chai (PBS)


16. Luyang : BELUM UMUM


17. Tanjong Aru : Datuk Edward Yong Oui Fah (PBS)


18. Petagas : Datuk Seri Yahya Hussein (Umno)


19. Kapayan : BELUM UMUM


20. Moyog : Datuk Philip Benedict Lasimbang (Upko)


21. Kawang : Datuk Gulamhaidar Khan (Umno)


22. Pantai Manis : Datuk Abdul Rahim Ismail (Umno)


23. Bongawan : Datuk Mohamad Alamin (Umno-muka baharu)


24. Membakut : Datuk Mohd Arifin Mohd Arif (Umno)


25. Klias : Isnin Aliasneh (Umno-muka baharu)


26. Kuala Penyu : Limus Jury (Upko-muka baharu)


27. Lumadan : Datuk Kamarlin Ombi (Umno)


28. Sindumin : Ahmad Bujang (Umno)


29. Kundasang : Datuk Joachim Gunsalam (PBS)


30. Karanaan : Datuk Masidi Manjun (Umno)


31. Paginatan : Datuk Siringan Gubat (Upko)


32. Tambunan : Tan Sri Joseph Pairin Kitingan (PBS)


33. Bingkor : Kennedy Jie John@ Kenn (Upko - muka baharu)


34. Liawan : Datuk Sairin Karno (Umno)


35. Melalap : Datuk Radin Malleh (PBS)


36. Kemabong : Datuk Rubin Balang (Umno)


37. Sook : Datuk Ellron Angin (PBRS)


38. Nabawan : Datuk Bobbey Ah Fang Suan (Upko)


39. Sugut : Datuk James Ratib (Umno)


40. Labuk : Datuk Micheal Asang (PBS)


41. Gum-Gum : Datuk Zakaria Mohd Edris (Umno)


42. Sungai Sibuga : Datuk Seri Musa Aman (Umno)


43. Sekong : Datuk Samsudin Yahya (Umno)


44. Karamunting : BELUM UMUM


45. Elopura : Au Kam Wah (Gerakan)


46. Tanjong Papat : Datuk Raymind Tan Shu Kiah (Gerakan)


47. Kuamut : Masiung Banah (Upko)


48. Sukau : Datuk Saddi Abdu Rahman (Umno)


49. Tungku : Datuk Mohd Suhaili Said (Umno)


50. Lahad Datu : Datuk Mohd Yusof Apdal (Umno - muka baharu)


51. Kunak : Datuk Nilwan Kabang (Umno)


52. Sulabayan : Datuk Jaujan Sambakong (Umno - muka baharu)


53. Senallang : Datuk Nasir Sakaran (Umno)


54. Bugaya : Datuk Ramlee Marahaban (Umno)


55. Balung : Datuk Syed Abas Syed Ali (Umno)


56. Apas : Datuk Tawfiq Abu Bakar Titingan (Umno)


57. Sri Tanjong : Fung Len Sui (PBS-muka baharu)


58. Merotai: BELUM UMUM


59. Tanjong Batu : Datuk Hamisa Samat (Umno)


60. Sebatik : Datuk Muis Picho (Umno)


Sumber : (Bernama)

No comments:

BLOG PEMIMPIN

BLOG KB

BLOG PILIHAN

BLOG PILIHAN

Popular posts